خانه / دسته‌بندی نشده / چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

تاریخچه ویزای شینگن چیست؟

اگر بخواهیم درباره ویزای شینگن صحبت کنیم بهتر است گذری به دهه هشتاد میلادی در قرن نوزدهم بزنیم. در قرن نوزدهم دو کشور آلمان و فرانسه تصمیم گرفتند تا مرزهای خود را نادیده بگیرند. به این ترتیب تجارت در میان این دو کشور رونق گرفت و البته گردشگری نیز بهبود یافت.

پس از گذشت چند سال کشورهای این حوزه اضافه شدند. کشورهای این حوزه امروزه به بیست و شش کشور رسیده است. این کشورها به شما کمک می کنند تا بتوانید با اخذ ویزای هر یک از این کشورها موفق به سفر به چند کشور این حوزه شوید. تنها کافی است تا ویزای شینگن یکی از این کشورها را اخذ کنید.

این بیست و شش کشور شامل اتریش- بلژیک- جمهوری چک- دانمارک- استونی-فنلاند- فرانسه- آلمان- یونان- مجارستان- ایسلند- ایتالیا- لتونی- لیتوانی- لوکزامبورگ- مالت- هلند- نروژ- لهستان- پرتغال- اسلواکی- اسلوونی- اسپانیا- سوئد-  سوئیس-  لیختن اشتاین می باشد.

با امضای این عهدنامه صنعت گردشگری در این کشورها رونق پیدا کرد. با رونق پیدا کردن این صنعت، تجارت نیز در این کشور رونق پیدا کرد. بدیهی است زمانی که افراد مختلف به عنوان گردشگر به خاک یک کشور وارد می شوند، مقداری سرمایه نیز به اقتصاد کشور مقصد تزریق می کنند.

با گذشت زمان ویزای شینگن برای شهروندان دیگر کشورها نیز در نظر گرفته شد. شهروندان این کشورها بدون اخذ ویزا می توانند در کشورهای دلخواه خود رفت و آمد کنند. شهروندان دیگر کشورها نیز با اخذ ویزای شینگن می توانند وارد خاک کشورهای شینگن شوند و به گردش بپردازند.

ویزای شینگن

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

برای این که بتوانید ویزای شینگن اخذ کنید باید مراحلی را پشت سر بگذارید. به این ترتیب می توانید ویزای کشور مورد نظر خود را اخذ کنید و سفر خود را در کمترین زمان ممکن آغاز کنید. با اخذ ویزای شینگن در کمترین زمان ممکن می توانید ویزایتان را اخذ کنید.

  • گام اول

اولین گام این است که وقت سفارت کشور مورد نظر خود را اخذ کنید. به عنوان مثال اگر قصد سفر به کشور چک را داشته باشید، می توانید وقت سفارت چک را بگیرید. پس از اخذ وقت سفارت چک می توانید در کمترین زمان ممکن به سفارت مراجعه کنید و ویزای خود را دریافت کنید.

  • گام دوم

دومین گام برای اخذ وقت سفارت این است که مدارک خود را جمع آوری کنید. این مدارک شامل واچر هتل، بیمه مسافرتی، دعوت‌نامه، رزرو بلیط هواپیما، مدارک مالی، شغلی و شخصی می باشد. ترجمه مدارک برای سفارت را نیز باید انجام دهید تا مدارک شما مورد پذیرش واقع شود.

  • گام سوم

در تاریخ اخذ شده باید با کلیه مدارک خود به سفارت مراجعه کنید. به این ترتیب می توانید مدارک را ارائه دهید و منتظر پاسخ سفارت بمانید. سفارت پس از دو تا چهار هفته به شما پاسخ خواهد داد. این پاسخ ممکن است مثبت و یا منفی باشد که با توجه به آن می توانید اقدام کنید.

  • گام چهارم

گام آخر برای اخذ ویزا است. اگر پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد باید با در دست داشتن گذرنامه به سفارت مراجعه کنید. در صورتی هم که پاسخ سفارت به درخواست شما منفی باشد می توانید دو تا چهار ماه بعد برای اخذ دوباره ویزا اقدام کنید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن ویزای خود را اخذ کنید.

ویزای شینگن

از ویزای شینگن تا تور اروپا

همان طور که گفته شد با اخذ ویزای یکی از کشورهای حوزه شینگن می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن وارد خاک کشورهای این حوزه شوید. شما می توانید نه تنها از کشور مقصد دیدن کنید، بلکه به دیگر کشورهای این حوزه نیز سفر کنید و از آن ها هم دیدن کنید.

تور اروپا هر سال و در هر فصلی برپا می شود. با توجه به شرایط آب و هوا برخی از کشورها را مورد بازدید قرار می دهد. به عنوان مثال اگر در فصل زمستان آغاز شود کشورهای گرمسیر اروپایی مانند ایتالیا، پرتغال و آلمان را به عنوان مقصد گردشگری ارائه می دهد.

به این ترتیب با توجه به برنامه ای که دارید می توانید در تور اروپا شرکت کنید. دقت داشته باشید برای اخذ ویزای شینگن ممکن است که شرکت داشتن در تور اروپایی در روند پرونده شما مؤثر واقع شود. شرکت داشتن در تور صد در صد باعث ویزا شدن نمی شود اما تأثیر بسیار خوبی دارد.

ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که می توانید برای اخذ آن ها با توجه به برنامه ای که دارید اقدام کنید. ویزای شینگن کوتاه مدت و بلند مدت دو ویزایی هستند که می توان برای اخذ آن ها اقدام کرد. ویزای شینگن توریستی کوتاه مدت به شما این امکان را می دهد تا در مدت نود روز به خاک کشور مقصد وارد شوید.

ویزای شینگن بلند مدت هم به شما این امکان را می دهد تا به مدت پنج سال به خاک کشور مقصد سفر کنید. در هر بار ورود به خاک کشور مقصد می توانید نود روز در این کشور اقامت داشته باشید. پس از این تاریخ باید خاک کشور مقصد را ترک کنید و دوباره به این کشور وارد شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

درباره ی zahedi

مطلب پیشنهادی

چگونه وقت سفارت بگیریم؟

چرا باید وقت سفارت بگیریم؟ برای این که موفق به اخذ ویزای شینگن شوید باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *