خانه / دسته‌بندی نشده / همه چیز درباره دعوت نامه مسافرتی

همه چیز درباره دعوت نامه مسافرتی

چگونه راحت تر ویزا بگیریم؟

دعوت نامه مسافرتی بهترین راه حلی است که می توانیم برای اخذ ویزا پیش روی شما بگذاریم. اما بهتر است قبل از این که اقدام به استفاده از این راه حل نمایید، اطلاعاتی درباره آن کسب کنید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن اقدام به اخذ ویزای هر کشوری که از آن دعوت‌نامه دارید نمایید.

این نامه انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها شرایطی دارند و اعتبار هریک از آن ها نسبت به دیگری متفاوت است. این نامه از سوی شخص فرستنده که دارای اقامت دائم مقصد و یا شهروند آن کشور است؛ ارسال می شود. دعوت‌نامه باید دارای استانداردهایی باشد.

البته هر شخصی نمی تواند این نامه را ارسال کند و باید دارای شرایطی باشد تا بتواند این نامه را بفرستد. این نامه را می توانید همراه با دیگر مدارک خود به سفارت ارائه دهید تا بررسی آن آغاز شود. این نامه صد در صد اخذ ویزای شما را تضمین نمی کند اما تأثیر مثبت فراوانی بر روی نظر افسر سفارت خواهد داشت.

این نامه در حقیقت نشان دهنده این است که شما به علتی خاص وارد کشور مقصد می شوید؛ شخصی حقیقی یا حقوقی در مقصد شما را می شناسد. این نامه انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف خود از سفر می توانید یکی از انواع آن ها را ارائه دهید و پس از آن سفر خود را آغاز کنید.

دعوت نامه مسافرتی

همه چیز درباره دعوت نامه مسافرتی

اگر قصد اخذ دعوت نامه مسافرتی را داشته باشید، می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. اخذ دعوت نامه مسافرتی تضمینی را به ما بسپارید. دعوت‌نامه از هر کشوری که بخواهید. فرض کنید قصد سفر به کشور دیدنی چک را دارید. خب ابتدا باید وقت سفارت چک را اخذ کنید و پس از آن مدارک خود را آماده کنید.

ترجمه مدارک را انجام دهید و پس از آن به سفارت مراجعه نمایید. سفارت بررسی پرونده شما را آغاز می کند. در صورتی که دعوت‌نامه ای داشته باشید؛ بی شک راحت تر می توانید ویزای شینگن چک را اخذ کنید. البته نکاتی هم وجود دارد که باید به آن ها دقت داشته باشید.

در این راه ممکن است افراد سودجوی زیادی به شما وعده های پوچ درباره اخذ دعوت نامه مسافرتی دروغین دهند. بهتر است که بسیار دقت کنید، در غیر این صورت هزینه ای که کرده اید صرف کاری بیهوده خواهد بود. دعوت‌نامه باید ویژگی های مشخص و خاصی داشته باشد.

یکی از ویژگی های دعوت‌نامه این است که باید دارای تاریخ باشد. همچنین مشخصات فرستنده و گیرنده نیز در آن درج شود. در صورتی که هر یک از این موارد در دعوت‌نامه رعایت نشده باشد، این نامه دروغین است و بهتر است از ارائه همچنین مدرکی به سفارت خودداری کنید.

دعوت نامه مسافرتی

دعوت‌نامه توریستی

یکی از معتبرترین دعوت‌نامه های مسافرتی، دعوت‌نامه توریستی است. این دعوت‌نامه از سوی اقوام و یا دوستان ارسال می شود و به دعوت‌نامه خویشاوندی نیز مشهور است. برای اخذ این دعوت‌نامه باید شخصی از نزدیکان شما در کشور مقصد اقامت دائم و یا شهروندی داشته باشد.

دعوت‌نامه توریستی اعتبار بیشتری نسبت به سایر دعوت‌نامه ها دارد، زیرا این دعوت‌نامه به طور مشخص از سوی یک شخص در کشور مقصد برای شما ارسال می شود. اگر مدارک دیگری مانند مدارک مالی، پرداخت مالیات و … هم همراه با دعوت نامه مسافرتی برای گیرنده ارسال شود تأثیر بیشتری بر روی اخذ ویزا خواهد داشت.

دعوت‌نامه تجاری

این دعوت‌نامه بیشتر از سوی کسانی قابل اخذ است که یا تاجر هستند و یا این که شغل خاصی را در کشور مقصد پیدا کرده اند. به این ترتیب این افراد می توانند به راحتی دعوت‌نامه تجاری را اخذ کنند. البته ممکن است برای شرکت در سمینار یا جلسه ای کاری بخواهید به کشور مقصد سفر کنید، باز هم می توانید دعوت‌نامه تجاری را اخذ کنید.

در صورتی که جویای شغل در کشور مقصد هستید و می خواهید دعوت‌نامه تجاری را اخذ کنید؛ بهتر است مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

  • یافتن شغل مناسب
  • بررسی دقیق شغل و برقراری ارتباط با کارفرما
  • درخواست کار از سوی کارفرما
  • دریافت دعوت‌نامه تجاری با مهر و سربرگ رسمی شرکت

این دعوت‌نامه باید از سوی شرکتی معتبر ارسال شود. این نامه باید رسمی باشد و با مهر و سربرگ شرکتی خاص ارائه شود. در دعوت‌نامه تجاری نیز باید نام شخص گیرنده و اطلاعات وی قید شود. این دعوت‌نامه نسبت به دعوت‌نامه خویشاوندی از اعتبار کمتری برخوردار است.

دعوت نامه مسافرتی

دعوت‌نامه تحصیلی

یکی دیگر از انواع دعوت‌نامه ها که می توانید به سفارت ارائه دهید؛ دعوت‌نامه تحصیلی است. این دعوت‌نامه باید حتماً از سوی یک مرکز علمی و آموزشی خاص و رسمی فرستاده شود. برای اخذ این نوع دعوت‌نامه باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

  • یافتن مرکز آموزشی معتبر در کشور مقصد
  • درخواست برای ادامه تحصیل در آن مرکز
  • منتظر ماندن و دریافت پاسخ از مرکز آموزشی مربوطه
  • دریافت دعوت‌نامه تحصیلی از سوی مرکز آموزشی

پس از این که نامه را دریافت کردید می توانید همراه با دیگر مدارک خود به علاوه مدارک تحصیلی معتبر، به سفارت مراجعه کنید. سفارت این مدارک را بررسی می کند و پاسخ خود برای اخذ ویزا از این کشور را به شما ابلاغ می کند. دقت داشته باشید که مدارک شما باید کامل و بدون هیچ نقصی ارائه شوند.

درباره ی zahedi

مطلب پیشنهادی

چگونه وقت سفارت بگیریم؟

چرا باید وقت سفارت بگیریم؟ برای این که موفق به اخذ ویزای شینگن شوید باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *