خانه / دسته‌بندی نشده / ترجمه مدارک برای سفارت فوری

ترجمه مدارک برای سفارت فوری

ترجمه مدارک برای سفارت چیست؟

همان طور که می دانید برای اخذ ویزا نیاز به ارائه مدارک به سفارت دارید. باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید تا سفارت بررسی آن ها را آغاز کند. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را بگیرید. اما ترجمه مدارک برای سفارت چیست و چه تفاوتی با دیگر ترجمه ها دارد؟!

برای این که موفق به اخذ ویزای کشور دلخواه خود شوید باید وقت سفارت را داشته باشید. بگذارید این مسئله را با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنید قصد سفر توریستی به کشور چک را دارید. همان طور که می دانید کشور بی نظیر چک در حوزه شینگن است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن چک را داشته باشید.

البته نکته مهم دیگر این است که باید ابتدا وقت سفارت چک را اخذ کنید. پس از اخذ وقت سفارت باید در کمترین زمان ممکن مدارک خود را جمع آوری کنید و به دست دارالترجمه بسپارید. مدارک شما باید مطابق چک لیست سفارت باشد و هیچ موردی از قلم نیفتد.

اما این ترجمه چه تفاوتی دارد؟ شاید برایتان پیش آمده باشد که مطلبی را ترجمه کرده باشید، یا از کسی خواسته باشید تا آن را برای شما ترجمه کرده باشد. این ترجمه ها غیر رسمی هستند. مدارک ترجمه شده شما در حقیقت نسخه اصلی مدارک شما به زبانی دیگر است.

این که به دست دارالترجمه ای معتبر و رسمی ترجمه شود و دارای مهر باشد بسیار مهم است. در حقیقت مهر دارالترجمه و نحوه ترجمه آن ها در اعتبار سنجی مدارک شما بسیار تأثیر گذار است. به این ترتیب می توانید به راحتی مدارک خود را به سفارت ارائه دهید.

ترجمه مدارک برای سفارت

ترجمه مدارک برای سفارت فوری

اگر موفق به اخذ وقت فوری سفارت شوید می توانید ترجمه مدارک برای سفارت خود را به صورت فوری به سفارت بسپارید. سفارت مدارک شما را اخذ می کند و به صورت فوری آن ها را ترجمه می کند. پس از این که سفارت مدارک شما را ترجمه کرد می توانید مدارک خود را به دست سفارت بسپارید.

همان طور که می دانید هر چه سریع تر مدارک خود را از دارالترجمه تحویل بگیرید، به همان اندازه هم باید پول بیشتری برای ترجمه بپردازید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را اخذ کنید و به آنچه می خواهید برسید. تمام نکاتی که در این مقاله می خوانید شما را به سوی اخذ ویزا در کمترین زمان راهنمایی خواهند کرد.

مدارک باید با چه استانداردی به سفارت ارائه شوند؟

مدارکی که جمع آوری می کنید باید استانداردهایی را داشته باشد. یکی از مهم ترین نکاتی که در مدارک باید رعایت شود این است که مدارک شما باید مطابق چک لیست سفارت جمع آوری شود. پس از این که مدارک را جمع آوری کردید می توانید آن ها را بدون هیچ کم و کسری به دست دارالترجمه بسپارید تا ترجمه مدارک برای سفارت انجام شود.

مطمئن باشید که دارالترجمه انتخاب شده معتبر است و دارای مهر رسمی می باشد. پس از آن مدارک باید دارای چیدمانی خاص باشند. این چیدمان باید صحیح و بدون هیچ کم و کاستی باشد تا سفارت به سرعت مدارک را بررسی کند. پس از آن مدارک را به سفارت ارائه دهید.

ترجمه مدارک برای سفارت

مهر دارالترجمه برای سفارت الزامی است؟

پاسخ این سؤال بله است. همان طور که گفته شد مدارک ترجمه شده در حقیقت نسخه اصلی مدارک به زبانی دیگر است. مهر دارالترجمه در حقیقت این مدارک را معتبر می کند و مانند جمله “اصل با سند برابر است” می باشد. دارالترجمه با رعایت استانداردهایی مدارک را ترجمه می کند.

شخصی که به تأسیس یک دارالترجمه دست زده است و موفق به برپایی مجموعه شده است، کلیه قوانین حقوقی را در این باره می داند. پس زمانی که مهر این مرکز در پای مدارک درج می شود نشان دهنده این است که کلیه این قوانین در ترجمه این مدارک رعایت شده است.

در صورتی که مدارک فاقد مهر معتبر باشند، سفارت به آن ها اهمیتی نمی دهد. در نتیجه مدارک شما از سوی سفارت ارزشمند شناخته نمی شود. به این ترتیب باید مدارک خود را به دست دارالترجمه ای معتبر بسپارید تا مدارک شما را در کمترین زمان مطابق با استانداردها ترجمه کنند.

ترجمه مدارک برای سفارت

چه هنگام مهر دادگستری بر روی مدارک نیاز است؟

در دو حالت شما به مهر دادگستری برای سفر نیاز دارید. در ادامه به این دو مورد اشاره می کنیم و به بررسی تک تک آن ها می پردازیم.

  • مهاجرت

اگر قصد مهاجرت به یکی از کشورهای خارجی را داشته باشید باید مهر دادگستری در کنار مهر دارالترجمه بر روی مدارک شما به چشم بخورد. در صورتی که این مهر نباشد نمی توانید برای مهاجرت اقدام کنید و مدارک شما قابل پذیرش نمی باشد.

  • قوانین خاص سفارت ها

برخی از سفارت ها قوانینی دارند. این قوانین متقاضیان اخذ ویزا را ملزم می کنند تا ضمن ارائه مدارک با مهر دارالترجمه رسمی، مهر دادگستری نیز بر روی آن ها دیده شود. کشور یونان از این دسته کشورها می باشد.

درباره ی zahedi

مطلب پیشنهادی

چگونه وقت سفارت بگیریم؟

چرا باید وقت سفارت بگیریم؟ برای این که موفق به اخذ ویزای شینگن شوید باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *