خانه / دسته‌بندی نشده / بیمه مسافرتی؛ مدرکی مهم برای سفارت

بیمه مسافرتی؛ مدرکی مهم برای سفارت

در این مقاله خواهید خواند…

که بیمه مسافرتی چیست و چرا باید برای اخذ آن اقدام کنید. اگر اهل سفر باشید قطعاً درباره بیمه مسافرتی شنیده اید و ارتباط آن با سفر را ممکن است بدانید. در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی را درباره این مهم ارائه دهیم تا بتوانید در آرامش کامل سفر خود را آغاز کنید.

بیمه نامه مسافرتی چیست؟

یکی از ملزومات سفر بیمه مسافرتی است. برای این که در طول سفر با آرامش تنها به گردش بپردازید بهتر است که بیمه مسافرتی تهیه کنید. بیمه نامه های مسافرتی در سطح داخلی و خارجی ارائه می شوند و شما با توجه به مقصد می توانید برای اخذ بیمه اقدام کنید.

در نگاه اول شاید اخذ بیمه مسافرتی تنها صرف هزینه به نظر بیاید. اما فراموش نکنید که حادثه خبر نیم کند. با اخذ بیمه مسافرت یاز هرگونه اتفاق و حادثه در امان خواهید بود. بهترین کار برای سفر اخذ بیمه است. با کمترین هزینه می توانید سفر خود را آغاز کنید و از سفر لذت ببرید.

با بیمه مسافرتی فارغ از هرگونه استرس و فکر و خیال سفر را آغاز خواهید کرد. بیمه مسافرتی شما را از پرداخت هزینه های هنگفت در صورت به وجود آمدن حوادث در امان نگه خواهد داشت. با بیمه مسافرتی به راحتی می توانید پس از بازگشت به کشور هزینه های خود را از بیمه دریافت کنید.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی؛ مدرکی مهم برای سفارت

یکی از مواردی که شما را مجبور می کند تا بیمه مسافرتی را اخذ کنید، مراجعه به سفارت است. هنگام مراجعه به سفارت کشورهای خارجی برای اخذ ویزا یکی از موارد الزامی ارائه بیمه نامه مسافرتی است. فرض کنید در وقت سفارت چک می خواهید مدارک ارائه دهید؛ بیمه نیز از الزامات است.

برای این که بیمه نامه شما مورد تائید سفارت واقع شود باید از سوی یکی از بیمه گزاران معتبر باشد. این شرکت بیمه باید در کشورهای خارجی مورد قبول باشد. شما به راحتی می توانید با این شرکت بیمه سفر خود را آغاز کنید و بدون هیچ دردسری موفق به اخذ ویزای شینگن شوید.

دقت داشته باشید که بیمه شما باید تا سقف سی هزار یورو از هزینه های احتمالی را پشتیبانی کند. در غیر این صورت سفارت پذیرای آن نخواهد بود. دقت داشته باشید که شرکت بیمه باید متعهد شود تا هزینه ها را بپردازد. این برگه را باید با مهر و سربرگ رسمی شرکت بیمه ارائه دهید.

سفارت این مدرک را از شما دریافت می کند تا بررسی پرونده شما تکمیل شوید. این مدرک یکی از مهم ترین مدارکی است که باید به سفارت ارائه دهید زیرا در حقیقت پشتیبان مالی شما است و سندی محکم برای پشتیبانی مالی شما در صورت برخورد به مشکلات احتمالی است.

چرا بیمه مسافرتی بگیریم؟

برای این که بتوانیم هزینه های احتمالی را پوشش دهیم بهتر است که بیمه مسافرتی بگیریم. به این ترتیب می توانید سفر خود را آغاز کنید و از سفر خود نیز لذت ببرید. بیمه مسافرتی مانند چتری بر روی جیب پول شما می باشد و پول شما را ذخیره خواهد کرد. با پرداخت هزینه ای اندک از پرداخت هزینه زیاد در امان خواهید بود.

بیمه مسافرتی

پوشش بیمه نامه های مسافرتی چیست؟

برای این‌که از پوشش دلخواه خود استفاده کنید باید به قرارداد دقت داشته باشید. برخی از بیمه‌ها در جزییات با یکدیگر تفاوت دارند، به‌این‌ترتیب باید دقت داشته باشید که بیمه تمام موارد مدنظر شمارا پوشش دهد تا بتوانید سفر خود را با خیالی آسوده آغاز کنید.

یکی از پوشش‌های بیمه مسافرتی سرقت است. درصورتی‌که وسایل شما سرقت شود با ارائه مدارکی معتبر بیمه هزینه را می‌پردازد و می‌توانید از این پوشش استفاده کنید. در این مورد پوشش مدارک نیز شامل می‌شود و با توجه به مفاد قراردادتان بیمه شمارا کمک خواهد کرد.

در صورت مفقودی داروهای شخص بیمه‌شده، شرکت هزینه ارسال داروهای وی را پرداخت می‌کند حتی اگر این داروها قبل از سفر تجویزشده باشند. اگر بار شخص بیمه‌شده تا بیست‌ویک روز پیدا نشود به ازای هر کیلو بار مبلغ 20 یورو به شخص بیمه‌شده پرداخت می‌شود. نکته مهم این است که این پرداخت برای هر مقصدی به‌جز ایران است.

هزینه‌ها دارای سقف مشخصی هستند و شخص بیمه‌شده در صورت بروز دندان‌درد، عفونت دندان و حتی کشیدن آن می‌تواند از بیمه البته با درصد فرانشیز استفاده کند. درصورتی‌که شخص دچار حادثه و یا بیماری شود و به بیمارستان منتقل گردد، بیمه هزینه‌ی پزشکی و بستری شدن شخص بیمه‌شده را پرداخت می‌کند.

درصورتی‌که یکی از اقوام گاهی تا درجه‌دو فوت کنند و شخص بیمه‌شده نتواند هزینه برگشت را پرداخت کند، بیمه هزینه‌های وی را می‌پردازد. اگر شخص بیمه‌شده فوت کند و یا بستری وی بیش از ده روز طول بکشد، یکی از همراهان درجه‌یک وی می‌تواند با هزینه بیمه به وطن بازگردد.

مراسم خاک‌سپاری و ترحیم جز بیمه محسوب نمی‌شود و بیمه تنها جسد شخص فوت‌شده را به کشور بازمی‌گرداند. در صورت فوت یا بستری شدن والدین، کودکان به کشور بازگردانده می‌شوند. با توجه به مدت‌زمانی که پرواز شما دچار تأخیر شود، بیمه تا سقفی مشخص هزینه‌ای برای شما واریز می‌کند.

درباره ی zahedi

مطلب پیشنهادی

همه چیز درباره رزرو هتل برای سفارت

رزرو هتل برای سفارت یا واچر هتل چیست؟ همان طور که می دانید رزرو هتل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *